محصولات مشابه

کتاب دیوان حافظ اثر شمس الدین محمد حافظ شیرازی

از نسخه دکتر قاسم غنی و محمد قزوینی

جزییات بیشتر

کتاب دیوان حافظ اثر شمس الدین محمد حافظ شیرازی

A13LP931

از نسخه دکتر قاسم غنی و محمد قزوینی

جزییات بیشتر

در حال حاضر این محصول موجود نیست
میتوانید از کالاهای مشابه در لیست دیدن کنید
ناموجود

ارسال رایگان!

در سراسر ایران با حداقل خرید 120 هزارتومان

● هزینه ارسال تهران با پیک 3500 تومان

●  کتاب
●  عنوان: دیوان حافظ
●  اثر شمس الدین محمد حافظ شیرازی
●  ناشر هشت کتاب
●  وزن 855 گرم
●  قطع وزیری
●  تعداد صفحات 495 صفحه
●  نوع جلد گالینگور
●  موضوع ادبیات
●  مناسب برای بزرگسالان
●  به انضمام تفسیر عرفانی و تعبیر غزلیات
●  بر اساس نسخۀ دکتر قاسم غنی و محمد قزوینی
●  تمامی عکس های اسلایدر، عکس واقعی از محصول هستند که توسط تیم دایابرگ گرفته شده اند و عکس اینترنتی نیستند

در کتاب دیوان خواجه شمس‌الدین محمد حافظ شیرازی، مجموعه کامل اشعار و غزلیات حافظ آمده است.

غزل حافظ، هم دارای سطوح عاشقانه چون غزل سعدی است، هم دارای سطوح عارفانه چون غزل عطار و مولانا و عراقی و هم از سوی دیگر وظیفه اصلی قصیده را که مدح است بر دوش دارد. از این رو شعر حافظ نماینده هر سه جریان عمده شعری قبل از اوست و قهرمان شعر او، هم معبود و هم معشوق و هم ممدوح است. شعر حافظ در محور عمودی، بیشتر دنیوی و عاشقانه یا مدحی است و مضامین مختلف از جمله عرفان در محورهای لفظی است و کسانی که شعر او را عرفانی می‌دانند به محور افقی توجه دارند، یعنی ابیات او را مستقل می‏‌پندارند.

در این که بین ابیات حافظ ارتباط هنری ظریفی است هیچ شک نیست. اما باید توجه داشت که ارتباط طولی با وحدت موضوع فرق می‌‏کند و ارتباط ابیات او با هم گاهی از طریق تداعی واژه‏‌ها و معناها است. آن چه شعر او را از شعر شاعران گروه تلفیق جدا می‏‌کند، علاوه بر لطف خدادادی سخن این است که حافظ، شاعری سیاسی و مبارز هم هست و با زبان ایهام و طنز به مسائل حاد اجتماعی دوره خود پرداخته است و با نوع شاهان متظاهر و زاهدان ریایی و صوفیان دروغین به مبارزه‌ای جانانه مشغول بوده و از این رو شعر او پراز اشاره‌‏های تاریخی به اوضاع و احوال عصر اوست که بسیاری از آن‌ها برما مجهول است. از سوی دیگر او در به کارگیری زبان ادبی یعنی استفاده کامل از بدیع و بیان و ایجاد روابط متعدد موسیقایی و معنایی بین کلمات گوی سبقت را از همگان ربوده است.

در جشن ایرانی شب یلدا هموطنان عزیزمان به رسم سنت حافظ خوانی میکنند و در این دور رهمی با گرفتن فال حافظ لحظات شاد و مفرحی رو کنار خانواده میگدرانند . امروز دایابرگ نمونه کامل این دیوان رو با یک تخفیف ویژه شب یلدا به شما عزیزان تقدیم میکنه ...

محصولات بازدید شده