محصولات مشابه

کتاب دیوان حافظ اثر شمس الدین محمد حافظ شیرازی

از نسخه دکتر قاسم غنی و محمد قزوینی

جزییات بیشتر

کتاب دیوان حافظ اثر شمس الدین محمد حافظ شیرازی

A13LP931

از نسخه دکتر قاسم غنی و محمد قزوینی

جزییات بیشتر

در حال حاضر این محصول موجود نیست
میتوانید از کالاهای مشابه در لیست دیدن کنید
ناموجود

ارسال رایگان!

در تهران با حداقل خرید 120 هزارتومان

در سراسر ایران با حداقل خرید 170 هزارتومان

● هزینه ارسال تهران با پیک 3500 تومان

●  کتاب
●  عنوان: دیوان حافظ
●  اثر شمس الدین محمد حافظ شیرازی
●  ناشر هشت کتاب
●  وزن 855 گرم
●  قطع وزیری
●  تعداد صفحات 495 صفحه
●  نوع جلد گالینگور
●  موضوع ادبیات
●  مناسب برای بزرگسالان
●  به انضمام تفسیر عرفانی و تعبیر غزلیات
●  بر اساس نسخۀ دکتر قاسم غنی و محمد قزوینی
●  تمامی عکس های اسلایدر، عکس واقعی از محصول هستند که توسط تیم دایابرگ گرفته شده اند و عکس اینترنتی نیستند

در کتاب دیوان خواجه شمس‌الدین محمد حافظ شیرازی، مجموعه کامل اشعار و غزلیات حافظ آمده است.

غزل حافظ، هم دارای سطوح عاشقانه چون غزل سعدی است، هم دارای سطوح عارفانه چون غزل عطار و مولانا و عراقی و هم از سوی دیگر وظیفه اصلی قصیده را که مدح است بر دوش دارد. از این رو شعر حافظ نماینده هر سه جریان عمده شعری قبل از اوست و قهرمان شعر او، هم معبود و هم معشوق و هم ممدوح است. شعر حافظ در محور عمودی، بیشتر دنیوی و عاشقانه یا مدحی است و مضامین مختلف از جمله عرفان در محورهای لفظی است و کسانی که شعر او را عرفانی می‌دانند به محور افقی توجه دارند، یعنی ابیات او را مستقل می‏‌پندارند.

در این که بین ابیات حافظ ارتباط هنری ظریفی است هیچ شک نیست. اما باید توجه داشت که ارتباط طولی با وحدت موضوع فرق می‌‏کند و ارتباط ابیات او با هم گاهی از طریق تداعی واژه‏‌ها و معناها است. آن چه شعر او را از شعر شاعران گروه تلفیق جدا می‏‌کند، علاوه بر لطف خدادادی سخن این است که حافظ، شاعری سیاسی و مبارز هم هست و با زبان ایهام و طنز به مسائل حاد اجتماعی دوره خود پرداخته است و با نوع شاهان متظاهر و زاهدان ریایی و صوفیان دروغین به مبارزه‌ای جانانه مشغول بوده و از این رو شعر او پراز اشاره‌‏های تاریخی به اوضاع و احوال عصر اوست که بسیاری از آن‌ها برما مجهول است. از سوی دیگر او در به کارگیری زبان ادبی یعنی استفاده کامل از بدیع و بیان و ایجاد روابط متعدد موسیقایی و معنایی بین کلمات گوی سبقت را از همگان ربوده است.

در جشن ایرانی شب یلدا هموطنان عزیزمان به رسم سنت حافظ خوانی میکنند و در این دور رهمی با گرفتن فال حافظ لحظات شاد و مفرحی رو کنار خانواده میگدرانند . امروز دایابرگ نمونه کامل این دیوان رو با یک تخفیف ویژه شب یلدا به شما عزیزان تقدیم میکنه ...

محصولات بازدید شده